O nas

Zobacz w co wierzymy i jak pracujemy

Co robimy

Od ponad 23 lat tworzymy oprogramowanie

Nasz zespół tworzy ponad 230 ekspertów specjalizujących się w aplikacjach webowych i mobilnych. 

Przez lata stworzyliśmy dziesiątki mniejszych, kilkadziesiąt średnich i kilka gigantycznych projektów – od odjechanych startupowych pomysłów, przez apki wspierające biznesy średnich i małych przedsiębiorstw, po skomplikowane, pełne funkcjonalności multiplatformowe systemy bankowe. Zdobyte przez lata doświadczenia i umiejętności naszych ekspertów poprowadziły nas ku specjalizacji w branżach: banking, fintech, insurtech i edtech.

Nasze zdjęcia

 • Dbamy o naszych specjalistów

 • Jesteśmy głodni wiedzy

 • Nie owijamy w bawełnę

 • Wspieramy pasje i inicjatywy

 • Dbamy o work-life balance

 • Celebrujemy ważne okazje

Nasze wartości

Co nas kręci?


Wierzymy w wartości, które przyciągają ludzi z pasją, umacniają relacje i sprawiają, że wiemy, jak grać do jednej bramki.

 • Zespół

  Ludzie są fundamentem naszego sukcesu. Naszym priorytetem jest tworzenie komfortowej przestrzeni pracy, wspieranie rozwoju zawodowego naszych specjalistów oraz promowanie atmosfery opartej na wzajemnym szacunku i przyjacielskich relacjach.

 • Transparentność

  Nie owijamy w bawełnę. Preferujemy szczerość nawet wtedy, gdy prawda może być niewygodna. Wiemy, że konstruktywna krytyka może być szansą na rozwój, a uczciwość i transparentność są kluczowe dla trwałych relacji. 

 • Zaufanie

  Darzymy się wzajemnym zaufaniem. Jesteśmy świadomi, że efektywność zależy od indywidualnych preferencji, dlatego nie narzucamy sztywnych godzin i miejsca pracy. Dbamy jednak i priorytetyzujemy przy tym bycie w stałym kontakcie z zespołem.

 • Doświadczenie

  Jesteśmy głodni wiedzy i rozwoju. Tworzymy projekty, które sprzyjają synergii pomiędzy doświadczonymi specjalistami a technicznie zaawansowanymi klientami. Chętnie dzielimy się wiedzą i dobrymi praktykami między zespołami i wspieramy kulturę feedbacku.

 • Szacunek

  Szacunek to podstawa naszych relacji. Zawsze traktujemy siebie nawzajem i naszych klientów z szacunkiem i profesjonalizmem. Dążymy do tego, aby nasze usługi zawsze były na najwyższym poziomie i w pełni wpisywały się w oczekiwania naszych klientów i partnerów biznesowych.

W Speednet naprawdę skupiamy się na indywidualnym podejściu do pracownika. To chyba jedyna rozsądna rzecz dla firm z branży IT – stawianie na ludzi, bo co to za projekt bez świetnego zespołu, który go zrealizuje?  😎

Sebastian Banach
Head of Delivery

Nasze zespoły

Ludzie przede wszystkim, czyli nasze zespoły

See our teams in details

 • Backend

  • Java
   30+
   55

   Nasz zespół liczy ponad 30 programistów. Tworzymy systemy w oparciu o Java 11+, Kotlin, Groovy, Spring Framework i JEE. W naszym backendowym portfolio znajdziesz m.in. duże systemy dla branży ubezpieczeniowej, fintech i edu ✌️ 

   Na co dzień projektujemy i implementujemy systemy, przekładając logikę biznesową na funkcjonalności. Bezpieczeństwo i ochrona danych to dla nas priorytet, podobnie jak nieustanne dążenie do optymalizacji wydajności i skalowalności naszych aplikacji.

   Testujemy, debugujemy, utrzymujemy, stosujemy najlepsze praktyki programowania, a nasza dokumentacja to nie tylko formalność, lecz klucz do zrozumienia logiki kodu, projektów i architektury systemów. Stale monitorujemy nasze projekty, czuwając nad wydajnością, dostępnością i identyfikacją ewentualnych błędów.

  • PHP
   15+
   80

   Nasz zespół, liczący ponad 15 specjalistów, to w większości „starzy wyjadacze”,  ponad 80% to seniorzy. Piszemy w PHP 8 wykorzystując DDD, Event Sourcing, Symfony 5 (od niedawna również Symfony 6.4), Copilot oraz CI/CD, co sprawia, że apki spod naszych rąk są nowoczesne, a kod elegancki. 🔥

   Na co dzień zajmujemy się projektowaniem oraz wdrażaniem systemów, przekładając zasady biznesowe na praktyczne funkcjonalności. Bezpieczeństwo i ochrona danych to dla nas kwestie nadrzędne, podobnie jak ciągłe dążenie do optymalizacji wydajności i rozszerzalności naszych aplikacji.

   Przeprowadzamy testy, dokładnie debugujemy, utrzymujemy operacyjność systemów, stosujemy najlepsze praktyki programowania, a nasza dokumentacja to nie tylko formalność, lecz klucz do pełnego zrozumienia logiki kodu, projektów i architektury systemów. Stale monitorujemy nasze projekty, pilnując ich wydajności, dostępności i identyfikując potencjalne błędy.

  • .NET
   6
   80

   Chociaż jesteśmy najmniejszym zespołem backendowym w Speednet, nie można odmówić nam wiedzy i doświadczenia. 💪

   Realizujemy projekty w C#/.NET, wykorzystując solidne fundamenty .NET Core i ASP.NET Core. Zanurzamy się w architekturze mikroserwisów, budując kompleksowe rozwiązania, które przekraczają granice tradycyjnych aplikacji.

   Nasz zespół operuje w środowisku Visual Studio, wykorzystując zaawansowane narzędzia kontroli wersji, głównie GIT, aby zapewnić płynny proces pracy. Znajomość wzorców projektowych oraz zasad OOP to dla nas naturalny sposób myślenia, co pozwala nam kreować kod nie tylko funkcjonalny, ale i „elegancki”.

 • Frontend

  • React
   18+
   40

   Nasz zespół pracujący w oparciu o React liczy ponad 18 specjalistów. React to nowa, wyższa warstwa programowania, dlatego szczególną uwagę zwracamy na optymalizację kodu. Nie dotyczy to tylko samego Reacta, ale także menadżera stanu, którego używamy w danym projekcie. Redux i React Query są bardzo popularne, ale Next.js też się u nas znajdzie 😎 

   Na co dzień stawiamy czoła różnorodnym wyzwaniom, projektując interfejsy użytkownika, bazując na solidnych fundamentach wymagań projektowych. Tworzymy responsywne systemy, integrujemy je z backendem, utrzymujemy, rozwijamy, wprowadzamy poprawki i nowe funkcjonalności.

   Testowanie i debugowanie to dla nas integralna część procesu. Stosujemy najlepsze praktyki w projektowaniu i programowaniu interfejsu użytkownika, nieustannie dążąc do usprawnienia wydajności naszych projektów.

  • Angular
   10+
   40

   Nasz zespół pracujący w oparciu o Angulara liczy ponad 10 specjalistów. Działamy na styku nowoczesnego designu i zaawansowanego programowania, wdrażając projekty zgodnie z najnowszymi trendami. Nasze zadania obejmują projektowanie, implementację i utrzymanie interfejsów opartych na Angularze, oraz integrację ich z backendem. 🚀

   Na co dzień stawiamy czoła różnorodnym wyzwaniom, projektując interfejsy użytkownika, bazując na solidnych fundamentach wymagań projektowych. Tworzymy responsywne systemy, integrujemy je z backendem, utrzymujemy, rozwijamy, wprowadzamy poprawki i nowe funkcjonalności.

   Testowanie i debugowanie to dla nas integralna część procesu. Stosujemy najlepsze praktyki w projektowaniu i programowaniu interfejsu użytkownika, nieustannie dążąc do usprawnienia wydajności naszych projektów.

 • Product support

  • QA
   15+
   40

   Przeprowadzamy testy funkcjonalne, wydajnościowe i API i nie boimy się ich automatyzacji. Dbamy o niezawodność aplikacji wykorzystując m.in. Cypress, Selenium, Rest Assured, Postman i JMeter. Nasz zespół tworzy ponad 15 specjalistów. ⚡️

   Na co dzień jesteśmy architektami jakości, rozpoczynając od analizy wymagań i specyfikacji oprogramowania. Tworzymy strategie testowe, scenariusze i plany, określając priorytety i harmonogramy. 

   Testujemy różne aspekty, od funkcjonalności po wydajność, rejestrując wyniki i identyfikując potencjalne defekty. Nasza rola nie kończy się na znalezieniu błędów. Bierzemy aktywny udział w procesie naprawy, weryfikując poprawki i dbając o poprawność rozwiązania.

   Kluczowym aspektem jest dla nas komunikacja z zespołem programistycznym i biznesowym. Jesteśmy obecni na spotkaniach projektowych, dostarczając istotne informacje i wprowadzając wymagania testowe.

  • BA
   9
   90

   Nasz zespół składa się z 9 specjalistów, 90% stanowią seniorzy. Pomagamy klientom i developerom efektywnie się komunikować i budować unikalne rozwiązania – zarówno za pomocą narzędzi CASE, jak i zwinnego zarządzania backlogiem produktu. 🚀

   Nasza praca rozpoczyna się od zbierania i analizy wymagań biznesowych, zarówno od klientów, jak i wewnętrznych interesariuszy. Tworzymy klarowne procesy biznesowe, dbając o ich optymalizację w celu zapewnienia efektywności i podniesienia wydajności projektów.

   Jako członkowie zespołu analizy biznesowej, nie tylko analizujemy, ale także dokumentujemy. Tworzymy optymalnie dobraną dokumentacje, zrozumiałą i użyteczną zarówno dla klientów jak i zespołu projektowego.

   Wdrażamy procesy i narzędzia, które poprawiają efektywność i jakość pracy zespołów projektowych. Jesteśmy wsparciem analitycznym na wszystkich etapach projektowania, wytwarzania i testowania systemów, tworząc fundamenty solidnych i efektywnych rozwiązań.

  • UX
   6
   70

   Fundamentem naszej pracy jest umiejętność zrozumienia potrzeb i celów użytkowników. Projektujemy interfejsy dla różnych platform, od stron internetowych po aplikacje mobilne i oprogramowanie desktopowe. Tworzymy mapy i scenariusze, które pomagają nam zobaczyć, jak użytkownicy będą korzystać z systemów i aplikacji. Kluczowe dla nas jest biegłe poruszanie się w Figmie, Sketch czy Axure, a także znajomość HTML, CSS i RWD. 😎

   Tworzymy prototypy interfejsów, testując ich funkcjonalność i dostarczając pozytywne doświadczenia użytkownikom.

   Nasza praca to jednak nie tylko projektowanie. Współpracujemy blisko z zespołem projektowym, w tym programistami, analitykami biznesowymi i testerami, aby zagwarantować poprawną implementację projektów UX. Na całym etapie procesu mamy również oko na potrzeby biznesowe klientów i dbamy, o to, aby pogodzić je z doświadczeniami użytkowników.

   Stale badamy rynek, trendy i zbieramy informacje zwrotne od użytkowników, aby doskonalić nasze projekty. Dostarczamy też dokumentację projektową, taką jak wizualizacje projektów i specyfikacje interfejsów, zapewniając klarowność dla programistów i testerów.

  • Admin + DevOps
   6+
   40

   Praca naszego zespołu to nie tylko administracja, ale też zarządzanie infrastrukturą i automatyzacja procesów. 💪

   Integrujemy środowiska, umożliwiając płynne przechodzenie od fazy developmentu do produkcji. Dbanie o bezpieczeństwo, monitorowanie wydajności i szybka reakcja na ewentualne incydenty to nasza codzienna rutyna.

   Ściśle współpracujemy z zespołami projektowymi, programistami, analitykami i testerami. Utrzymując technologiczny chaos w ryzach, zapewniamy sprawną pracę naszych systemów i aplikacji.

   Jako przysłowiowe złote rączki, w naszym arsenale znajduje się sporo technologii i narzędzi, takich jak Jenkins, Gitlab Ci, Kubernetes, Docker, Terraform czy też języki skryptowe pokroju Pythona, czy skrypty Basha.

  • PM + DM
   13
   65

   Nasz zespół Project i Delivery Managerów to zgrani indywidualiści. Budujemy dobre relacje z klientami, motywujemy zespoły i dbamy o zadowolenie zarządu. Procesy, narzędzia, metodyki i technologie nie są nam straszne! 💪

   Na co dzień wcielamy się w rolę architektów sukcesu projektowego. Realizujemy projekty punktualnie i zgodnie z budżetem, ustalając klarowne cele biznesowe i założenia technologiczne. Nasze zadania obejmują monitorowanie postępów, raportowanie kluczowych aspektów projektu oraz wprowadzanie działań korygujących, by dostosowywać się do dynamicznych zmian.

   Tworzymy kompleksową dokumentację projektową, która staje się mapą naszych osiągnięć. Zarządzanie zespołem projektowym to dla nas sztuka, którą opanowaliśmy, dbając zarówno o efektywność, jak i jakość realizowanych zadań. Utrzymujemy doskonałe relacje ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w projekty, sprawiając, że współpraca to nie tylko wyzwanie, ale i przyjemność.

 • Fullstack JS

  • Node + React
   10+
   90

   Nasz zespół tworzy innowacyjne rozwiązania, łącząc React i Node.js. Realizujemy projekty m.in. dla branży e-commerce. 😎

   Na co dzień korzystamy z baz danych, a w szczególności cenimy sobie PostgreSQL. Doskonale panujemy nad systemami kontroli wersji, co ułatwia nam skuteczną i efektywną współpracę, zwłaszcza z użyciem GIT. 

   W projektach wykorzystujemy wiedzę z zakresu architektury mikroserwisów, co sprawia, że nasze rozwiązania są kompleksowe i skalowalne. Chętnie poszerzamy horyzonty, korzystając z doświadczenia w budowaniu aplikacji w chmurze, zarówno na platformach Heroku, AWS, jak i AZURE. Również znajomość Dockera to dla nas standard, umożliwiający efektywne zarządzanie kontenerami i środowiskiem deweloperskim.

 • Mobile

  • iOS
   15+
   80

   Nasz zespół iOS to 15 świetnych ekspertów i 80% z nich stanowią seniorzy. Za pomocą m.in. SwiftUI i Combine tworzymy wysoko oceniane apki mobilne m.in. dla branży bankowej. Przykładem takich projektów jest bankowość mobilna dla fińskiego POP Pankii, czy VeloBank.  💪

   Nasza praca zaczyna się od projektowania interfejsu użytkownika, implementacji logiki biznesowej i integracji z bazą danych. Przeprowadzamy testy, weryfikujemy funkcjonalności, wydajność i zgodność z wymaganiami biznesowymi. Naszym priorytetem jest optymalizacja aplikacji pod kątem szybkości, zużycia baterii i pamięci urządzenia, a także bezpieczeństwa.

   Integrujemy aplikacje z zewnętrznymi interfejsami programowania aplikacji (API), dbając o płynną współpracę z różnymi systemami. Regularnie aktualizujemy i rozwijamy istniejące aplikacje, dostosowując je do najnowszych wersji systemu operacyjnego.

   Na co dzień współpracujemy z zespołem UX, testerami i menedżerami projektów, aby zapewnić zgodność z wymaganiami projektu. Nasza praca zazwyczaj nie kończy się na kodowaniu. Przygotowujemy też dokumentację techniczną i opisową, aby ułatwić zrozumienie i utrzymanie aplikacji przez cały zespół deweloperski.

  • Android
   15+
   70

   Tworzymy rozwiązania natywne, jak i międzyplatformowe dostosowane do wymagań biznesowych. Na co dzień korzystamy z Kotlina, wątki wrzucamy w korutyny, a UI tworzymy w Jetpack Compose. Zespół tworzy ponad 15 ekspertów mobilnych. 😎  

   Nasza praca składa się z projektowania interfejsu użytkownika, implementacji logiki biznesowej, integracji z bazą danych i repozytorium. Przeprowadzamy pełne spektrum testów, weryfikując funkcjonalności, wydajność i zgodność aplikacji z wymaganiami biznesowymi.

   Priorytetem dla nas jest optymalizacja aplikacji pod kątem szybkości, minimalnego zużycia baterii i pamięci urządzenia, a także zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Efektywnie integrujemy aplikacje z API, zapewniając płynną współpracę z różnymi systemami. Systematycznie aktualizujemy i rozwijamy istniejące aplikacje, dostosowując je do najnowszych wersji systemów i bibliotek.

   Nasza współpraca z zespołem UX, testerami i menedżerami projektów to kluczowy element procesu, mający na celu zapewnienie zgodności z wymaganiami projektu. Nie ograniczamy się jedynie do kodowania. Bierzemy czynny udział w całym procesie wytwarzania oprogramowania. Od analizy, przez konsultacje eksperckie, po wdrożenie i wsparcie w utrzymaniu aplikacji.

Nasi Klienci

Zaufało nam
ponad 50 znanych marek

Perspektywy
pełne perspektyw

Przeczytaj wywiady z naszymi pracownikami i przekonaj się, jak to jest być cześcią #TeamSpeednet.

Oferty

Dołącz do
#TeamSpeednet

Nie widzisz oferty dla siebie?
Nic straconego!

Napisz do nas, niewykluczone że znajdziemy dla Ciebie miejsce!